Toledo zimą

Byliście w Toledo, prawda? Każdy, kto choćby na kilka dni przyjechał do Madrytu zaliczył też Toledo. Dlatego mogę sobie pozwolić na mało zdjęć, na dodatek kiepskich 🙂

Toledo w rzeczywistości jest dużo ładniejsze niż na poniższych fotografiach. Byłam tam kilka razy. Za pierwszym razem zrobiło na mnie fajne wrażenie, każdy kolejny raz był jednak trochę rozczarowujący. Jadąc tam w weekend decydujecie się na spędzenie dnia w tłumie ludzi. Nawet zimą, w styczniu Toledo przyciąga tysiące turystów z całego świata. Ruchome schody prowadzące z parkingu do miasta otoczonego średniowiecznym murem oraz wąskie, klimatyczne uliczki są zatłoczone, przez co tracą trochę uroku. Podejrzewam, że wycieczka w dzień roboczy byłaby lepszym pomysłem.

Mimo mojego braku zachwytu Toledo musiało się tutaj znaleźć, bo dla osób przyjeżdżających do Madrytu z poza Hiszpanii jest obowiązkowym punktem programu. Do Toledo jeszcze wrócimy, o innej porze roku. A w kolejnych wpisach będzie o moich ulubionych miejscach na krótkie wypady z Madrytu.

A Wy lubicie Toledo?


Toledo zimą, zdjęcia Marta Kuchcińska, www.martakuchcinska.pl

FacebookTwitter

Dodaj komentarz