Suances – Kantabria – Północne wybrzeże Hiszpanii

Suances - The Cantabrian Coast

Po dwóch latach regularnego i bardzo częstego podróżowania do Hiszpanii zauważyłam, że stało się ze mną coś dziwnego. Zaczęłam zaczepiać ludzi. Doszło do tego, że jak tylko widzę kogoś z przewodnikiem, mapą to zagaduję ludzi na lotnisku czy w samolocie. A potem uświadamiam sobie, że 3-godzinny lot to za krótko. Nie da się w takim czasie opowiedzieć o tych wszystkich miejscach w Hiszpanii, o których większość Europejczyków nie słyszało, bo kojarzą głównie południowe wybrzeże, trochę Andaluzji, Barcelonę i Madryt. A ja im opowiadam o jakiejś Kantabrii, Asturii i Extremadurze. Taki ze mnie teraz ciężki towarzysz podróży.

Zwiedzam Hiszpanię od 2 lat, staram się dotrzeć w rożne miejsca, im mniej turystyczne tym lepiej. Uważam, że nie ma miejsc, do których nie warto pojechać. Żadnej wycieczki nie żałuję. Ale są takie szczególne lokalizacje, czasem niedocenione, bez których Hiszpania nie byłaby Hiszpanią i w moim przekonaniu po prostu trzeba je zobaczyć. Staram się za dużo nie gadać, bo w końcu po to robię zdjęcia. Przecież zdjęcia mówią więcej.
Zatem dziś znowu zabieram Was na północ. Tym razem letnie kadry z Kantabrii. Suances to mała nadmorska miejscowość. Latem jest tu sporo hiszpańskich turystów, poza sezonem prawie pusto. Tuż przed rozpoczęciem wakacji, a także tuż po można znaleźć fajny nocleg typu Casa rural za bardzo rozsądną cenę. Co prawda czasem pogoda płata figle, ale jest gdzie spacerować lub usiąść przy herbacie… no dobra, przy kieliszku wina. Widoki są przepiękne, a szerokie, piaszczyste plaże nie tylko kuszą opalaniem, ale także przyciągają surferów. Północne wybrzeże Hiszpanii zachwyca mnie najbardziej. Plaże, klify, zieleń, góry… Można złapać kontakt z przyrodą i odetchnąć. Nie dziwią widoki pastwisk pełnych owiec i krów, a zachody słońca zapierają dech w piersiach. To miejsca, w które chce się wracać. I może też dobry pomysł na emeryturę.

Zdjęcia powstały w lipcu. Udało nam się i opalać i trochę zmoknąć. Wkrótce pokażę Wam więcej zdjęć z Kantabrii – letnich i zimowych.

Suances - The Cantabrian Coast Suances - The Cantabrian Coast Suances - The Cantabrian Coast Suances - The Cantabrian Coast Suances - The Cantabrian Coast Suances - The Cantabrian Coast Suances Cantabrian Coast Suances Cantabrian Coast Suances Cantabrian Coast Suances Cantabrian CoastSuances Cantabrian Coast Suances Cantabrian Coast Suances Cantabrian Coast

FacebookTwitter

Dodaj komentarz