Santander – spacer po stolicy Kantabrii

Santander

Wiecie już doskonale jaki jest mój ulubiony kierunek na wypoczynek w Hiszpanii. Północ ze wszystkimi małymi miasteczkami, domkami pośrodku niczego i dużymi miastami – tam mogę jechać o każdej porze roku. Dziś zapraszam na letni spacer po mieście Santander.

Zdjęcia powstały na początku lipca. Jak widzicie pogoda w tej części Hiszpanii bywa kapryśna i nawet latem nie można oczekiwać nieprzerwanie bezchmurnego nieba. Za to widoki są tak piękne, że cieszą i w słońcu i w deszczu.
Santander zwiedzamy tempem spacerowym, zatrzymując się – jak na Hiszpanię przystało – na kawę lub tapas i podziwiając widoki. Idealna trasa sama się układa. Zaczynając na starym mieście z Katedrą i nowoczesnym Centro Botín (centrum kultury i sztuki Fundacji Botín – pomysł na niepogodę) idziemy wzdłuż wody, aż do Palacio de la Magdalena. Pałac ten świetnie znany jest wielbicielom hiszpańskiego serialu Gran Hotel. Pięknie położony na niewielkim półwyspie, otoczony zachwycającym krajobrazem jest niewątpliwie atrakcją, której nie można pominąć podczas zwiedzania Kantabrii. Dalej idziemy wzdłuż piaszczystej plaży miejskiej, możemy zatrzymać się na posiłek lub drinki w jednej z knajpek z widokiem na morze, a później spacerować dalej, aż do latarni Faro de Cabo Mayor.

Jeżeli interesują Was inne widoki z Kantabrii mam dla Was jeszcze inne wpisy pełne moich ulubionych krajobrazów – zajrzyjcie tutaj.

Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander Santander zwiedzanie Santander zwiedzanie Santander Santander Santander zwiedzanie Santander Santander Santander zwiedzanie Santander zwiedzanie Santander zwiedzanie Santander zwiedzanie Santander Santander zwiedzanie

FacebookTwitter

Dodaj komentarz