Faro Cabo Mayor – Santander – zachwycające wybrzeże kantabryjskie

Nie wiem co takiego w sobie ma ta cała Kantabria, ale jak dotąd to moje ulubione miejsce w Europie i chyba jedyny region w Hiszpanii, który odwiedziłam już kilkakrotnie i nie zamierzam na tym poprzestać.

Więc przygotujcie się na to, że jeszcze będę Was zamęczać zdjęciami z północnej Hiszpanii. Nic na to nie poradzę, ciągnie mnie tam strasznie… A im więcej chaosu w codziennym życiu, tym więcej u mnie myśli na temat ” a może by tak weekend w Kantabrii”.

Dziś kolejna odsłona, jeszcze z naszego pierwszego pobytu, latem 2017 r. Kilka niesamowitych widoków z bezpośredniej okolicy miasta Santander. Historyczna latarnia morska (Faro Cabo Mayor) jest miejscem, którego nie można pominąć zwiedzając ten region. Widoki są warte poświęcenia popołudnia na spacer z miasta. Jeśli chcecie oszczędzać czas i siły to spokojnie do celu można dojechać autem.

Oprócz okolic latarni wrzucam też smaczek z okolicy. Kantabria to kraina pięknych piaszczystych plaż. W samym Santanderze znajdziecie ich kilka – są szerokie, z miękkim białym piaskiem. Ale w okolicy jest też wiele klimatycznych kameralnych plaż ukrytych pomiędzy klifami. Większość z nich nie ma infrastruktury i zejście do nich nie jest może najwygodniejsze, ale są to tak urokliwe miejsca, że latem naprawdę warto się tam wybrać.

Następnym razem chyba pokażę wam trochę wybrzeża Morza Kantabryjskiego w zimowej aurze.

A jeśli chcecie zobaczyć inne zdjęcia z tego cudnego regionu zapraszam tutaj.

cantabrian coast cantabrian coast cantabrian coast cantabrian coast

FacebookTwitter

Dodaj komentarz