Ronda – malownicze miasto w Andaluzji

Dziś zabieram Was do kolejnego malowniczego miasteczka w Andaluzji. Tym razem jest to bardzo znane miejsce, popularne wśród turystów odwiedzających Costa del Sol i chcących zobaczyć coś poza hiszpanskim wybrzeżem. OK, tym razem też nie odkrywam Ameryki, ale jest to kolejna lokalizacja, której warto poświęcić przynajmniej pół dnia i kilka zdjeć na blogu.

Do Rondy dojedziemy łatwo z Malagi i innych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Można jechać autem, autobusem lub pociągiem. Trasa wiedzie krętymi górskimi drogami, więc nie brakuje widoków do podziwiania. Sama Ronda zawieszona na skałach po dwóch stronach kanionu, połączona zjawiskowym mostem Puente Nuevo może zapierać dech w piersiach. Trudno uwierzyć że budynki postawione na krawędzi nad przepaścią (tzw. casas colgadas) stoją tak od lat i są bezpieczne. Nie jest to jedyne miasto w Hiszpanii zbudowane w ten sposób. Z casas colgadas słynie głównie Cuenca, ale w wielu miejscowościach w górach zaskakuje taka zabudowa.

Po spacerze zdecydowaliśmy się odwiedzić kopalnię i ogrody Palacio el Rey Moro, pałacu króla Maurów. Legenda głosi, że zamieszkiwał tu król pijący wino z czaszek wrógów. Kopalnia (La Mina) to w zasadzie stopnie prowadzące do podziemnej rzeki. Niewolnicy nosili z niej wodę do pałacu.

Te widoki musicie zobaczyć na własne oczy.

Będąc w Andaluzji warto odwiedzić także Frigilianę.

Ronda Ronda Ronda Ronda Andaluzja Ronda Andaluzja Ronda Ronda Ronda Andaluzja Ronda Ronda Ronda Andaluzja Ronda Andaluzja Ronda Andaluzja Ronda Ronda Ronda

FacebookTwitter

Dodaj komentarz