Portugalskie plaże

Już za moment lato! Czas pomyśleć o idealnych wakacjach. Dlatego zabieram Was na plażę. Bo szum morza, słońce, piękne widoki i nadmorskie miasteczka z duszą to mój ulubiony sposób na relaks. Blog miał być o Madrycie i Hiszpanii, ale na chwilę zapomnijmy o zasadach i postanowieniach. Tym razem zdradzam Hiszpanię, pozostajemy jednak na Półwyspie Iberyjskim, więc mam nadzieję, że małe odstępstwo od reguły zostanie mi wybaczone.

Dziś będzie o weekendzie na portugalskim wybrzeżu.
Tak naprawdę to miał być weekend w Hiszpanii. Niestety był to środek sierpnia, szczyt sezonu wakacyjnego. Kilka –kilkanaście tygodni przed planowanym wyjazdem szukałam noclegów na całym wybrzeżu. Ceny zarówno na południu jak i na północy oszalały. Nie sposób wytrzymać cały sierpień w Madrycie. Upały w dużym mieście są trudne, do morza daleko. Od niechcenia sprawdziłam więc ceny u sąsiadów, choć zawsze słyszałam, że Portugalia strasznie droga. Jednak ku mojemu zaskoczeniu tam ceny były bardziej rozsądne. OK, do atrakcyjnych nadal było im daleko, ale były dla nas osiągalne. W ten sposób padło na Portugalię. Zawsze chciałam odwiedzić Porto – wreszcie nadarzyła się okazja.
Nocleg blisko plaży, fajna pogoda słońce, widok oceanu, biały piasek – czego chcieć więcej?
W miejscowościach wypoczynkowych około 30 km od Porto (np. Furadouro) ceny w knajpach nas zaskoczyły. Tym razem pozytywnie! Napoje w barze przy plaży sporo tańsze niż w Madrycie. Posiłki w restauracjach przy nadmorskiej promenadzie także. (Ceny w Porto natomiast wyższe). Nawet bez tego jestem fanką małych miasteczek:)
Podsumowując – ocean, opalanie, piękne zachody słońca w barze na plaży, smaczne jedzenie, przesympatyczni ludzie, czyli letni weekend idealny.

Zdjęć było za dużo na jeden raz, dlatego dziś plaże, a za tydzień Porto. W deszczu.

portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside portugal seaside

FacebookTwitter

2 Comments

  1. Robisz wspaniałe zdjęcia 🙂 zdradzisz, jakim sprzętem? Już się nie mogę doczekać, aż będę w Porto (w sierpniu właśnie). lecę do drugiego wpisu!


Dodaj komentarz