Manzanares El Real – jednodniowy wypad z Madrytu

Manzanares el Real

Pół godziny jazdy autem na północ od Madrytu zaczyna się inny świat.

Sierra do Gudarrama to niekiedy łagodne leśne wzgórza, niekiedy łyse skały. Wśród nich rozsiane są małe miasteczka oraz średniowieczne fortyfikacje i zamki. Wszystko to sprawia wrażenie, że tam czas się zatrzymał. U podnóża skalistej La Pedriza, rzut beretem od metropolii znajdziemy takie cuda. Castillo Nuevo de Manzanares El Real szczyci się tym, że zasłynął na wielkim ekranie. W większości wzmianek o zamku znajdziecie informację, że wykorzystany był w filmie „Cyd” z 1961 z Sophią Loren.
Zamek z XV wieku zapisał się jednak nie tylko średniowiecznej historii i w historii filmu, ale też we współczesnej historii Hiszpanii. To właśnie tam podpisano dokumenty ustanawiające Wspólnotę Autonomiczną Madrytu.
Spójrzcie na zdjęcia, zamek wydaje się trochę nierealny. Malownicze położenie pomiędzy skałami Sierra de Gudarrama a sztucznym zbiornikiem na rzece Manzanares sprawia, że to idealne miejsce na ucieczkę od dużego miasta. W zachodzącym słońcu widoki zapierają dech w piersiach.

Zdjęcia powstały w słoneczne grudniowe popołudnie.

Jeżeli szukacie pomysłu na jednodniowe wycieczki z Madrytu to polecam także miasteczka: Consuegra (kliknij tutaj),  Chinchón  (kliknij tutaj) i Patones (kliknij tutaj) lub wycieczkę w góry Sierra de Gudarrama.

Manzanares el Real Manzanares el RealManzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real Manzanares el Real

FacebookTwitter

Dodaj komentarz