Długi weekend w Palma de Mallorca

Wiosna w powietrzu. Lubię hiszpański luty, za te kwitnące drzewa w madryckich parkach. W Polsce na takie widoki trzeba czekać do kwietnia.

Słoneczne, coraz cieplejsze dni wzmagają ochotę na letnie wypady. Chciałoby się trochę przyspieszyć nadejście lata.

Mimo całej mojej sympatii do Madrytu muszę przyznać, ze ma on jeden, niestety spory, minus. Najbliższe nadmorskie plaże oddalone są o 3 godziny drogi od stolicy. Nie da się ukryć – nic tak nie relaksuje jak morze. Smaczny posiłek z widokiem to najlepszy plan na letnie dni i wieczory. (Pisząc to już nie mogę się doczekać wypadu do Andaluluzji. Na szczęście to już niedługo).

Wracając do Madrytu – na szczęście ma on też jeden bardzo istotny plus (ok, nie jeden, ale to nie jest post o Madrycie). Częste i tanie loty krajowe. Troszkę ponad godzina w samolocie i możecie być na wyspie. Na Majorce na przykład. A Majorka w kwietniu to doskonały pomysł. Tuż przed rozpoczęciem szalonego sezonu turystycznego jest spora szansa na świetną pogodę i uniknięcie wszechobecnych tłumów. Można znaleźć przyzwoity nocleg i nie zbankrutować.

Poza tym Palma de Mallorca to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na morze i ładne plaże w okolicy. Śródziemnomorska portowa atmosfera (tak, mam słabość do miast portowych, nie wiem skąd mi się to wzięło), zachwycająca architektura, przyjemny klimat, piękna katedra, w której od razu rozpoznacie ducha słynnego Gaudí. To idealna lokalizacja na dłuższy weekend, choć zagospodarowanie większej ilości czasu na Majorce nie byłoby żadnym problemem. Są plaże i niewysokie góry, piękne widoki. Wcześniej myślałam, że to imprezowa wyspa i sanatorium dla emerytów, ale okazuje się, że poza sezonem każdy znajdzie coś dla siebie.

Troszkę zawiodły nas lokalne knajpki, ale ostatniego dnia zaleźliśmy miejsce godne polecenia. Gdybyście wybierali się do Cala Mayor warto dać się nakarmić w The Crow’s Nest. Tu znaleźliśmy dobrej jakości jedzenie w przyzwoitej cenie, opcje wegetariańskie oraz sympatyczną międzynarodową atmosferę.

Długi weekend w Palma de Mallorca – zdjęcia: Marta Kuchcinska

FacebookTwitter

1 Comment

  1. Połacz Kropki 30/03/2017

    Nigdy nie ciągnęło mnie na wyspy, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej się do nich przekonuje. Nie spodziewałam się, że Majorka może być taka ładna:) zakładałam, że tam tylko są plaże i nic ciekawego:)


Dodaj komentarz