La Granja de San Ildefonso – najpiękniejsze fontanny w Hiszpanii

La Granja de San IldefonsoCzas zapracować na nazwę tego bloga i wrócić na chwilę w okolice Madrytu, bo wycieczki po Hiszpanii zdominowały już tutejsze wpisy. Zatem dziś kolejna propozycja na krótki wypad w okolice Madrytu. Co prawda to już prowincja prowincja Segovia, Castilla y León, ale jest to miejsce bardzo związane z Madrytem i znajduje się tak naprawdę rzut beretem od stolicy.

W La Granja de San Ildefonso znajdziemy kolejną letnią rezydencję hiszpańskiej rodziny królewskiej. Zlokalizowany tutaj pałac pełnił tą funkcję przez prawie 200 lat do 1931 r. Aktualnie wnętrza udostępnione są zwiedzającym (cena biletu wynosi 9 €, ale w środy i czwartki po godzinie 15 można wejść do pałacu bezpłatnie). Jednak to nie pałac przyciąga tu tłumy turystów. Największą atrakcją są tu przepiękne ogrody w stylu francuskim z licznymi imponującymi fontannami. Spacer w parku to idealny pomysł na letnie gorące dni. Warto odwiedzić park także jesienią, kiedy drzewa zmieniają barwę na złotą. Zdjęcia poniżej powstały w listopadzie. Co prawda nie działają wtedy fontanny, dlatego warto wracać w to miejsce o różnych porach roku. Będziecie zauroczeni!

Zwiedzanie San Ildefonso de La Granja warto uwzględnić przy planowaniu wycieczki do Segowii.

Inne pomysły na krótkie wycieczki z Madrytu znajdziecie tutaj.

La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso La Granja de San Ildefonso

FacebookTwitter

Dodaj komentarz