Kordoba – kolejne miasto, które trzeba odwiedzić

Cordoba

Wielkimi krokami zbliża się mój kolejny wyjazd do Andaluzji. Naprawdę nie mogę się doczekać i liczę na prawdziwą hiszpańską wiosnę, taką jaka była rok temu. Tymczasem okazuje się, że jeszcze nie pokazałam wszystkich miejsc, które odwiedziliśmy podczas zeszłorocznej wycieczki. Dlatego tym razem będzie bez zbędnego gadania, bo o Kordobie większość z Was już słyszała. To niewątpliwie kolejne “must see” w Andaluzji i całej Hiszpanii.

Chociaż byliśmy tam tylko 2 dni okazuje się, że przywiozłam masę zdjęć. Nawet nie wiem kiedy nałapałam tyle kadrów, dlatego, dla przyjemniejszego oglądania podzieliłam je na trzy części. Zaczniemy standardowo, od Kordoby w świetle dziennym. Zdjęcia są z marca 2017 roku Zobaczcie na jaką wiosnę czekam, bo jak dotąd pogoda trochę się ociąga ze zmianą pory roku.

Najważniejszym miejscem w Kordobie i jedną z najpiękniejszych perełek architektury w całej Hiszpanii jest Mezquita, katedra i jednocześnie meczet, ale to zostawiłam sobie na deser i pokażę Wam innym razem. Tymczasem spacer po mieście, które stworzyły 3 totalnie różne kultury – Maurowie, Żydzi i Hiszpanie. Zachwycające i trochę niepojęte jest to, że kiedyś współistniały one pokojowo. I to właśnie z tej mieszanki powstały najfajniejsze miasta w Hiszpanii.

Zapraszam na przechadzkę po Kordobie.

Inne miejsca warte odwiedzenia w Andaluzji znajdziecie tutaj.

Cordoba Cordoba Cordoba Andalucia Cordoba Kordoba Cordoba Andaluzja Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Cordoba Andalucia

FacebookTwitter

Dodaj komentarz