Grenada – miasto z duszą

Granada

Grenada. Bo polska jesień przywołuje słoneczne wspomnienia… 
Nastał koniec lata, czas powrócić do starych nawyków. Jeszcze jestem trochę w biegu między sesjami a edycją, ale te tematy porzucone przed wakacjami już nie dają mi spokoju. A zdjęcia chcą się wreszcie pokazać szerszej widowni;)

Grenada (hiszp. Granada) to miasto, które szczerze polecam wszystkim. Nie tylko ze względu na Alhambrę, która jest jednym z najbardziej popularnych zabytków w Europie i na świecie (więcej o niej tutaj ). Grenada to miasto z duszą. Wielokulturowe. Widać to nie tylko w architekturze. Na ulicach jakby żyją jeszcze legendy Maurów i cygańskie rytmy. Konieczne należy pospacerować klimatycznymi dzielnicami San Pedro, Sacramonte i Albaicín. Zgubić się w wąskich uliczkach i zaułkach, wspiąć się po licznych schodach i podziwiać widoki na Alhambrę i Grenadę. Przysiąść na placu i popatrzeć na uliczny pokaz flamenco. To miasto gdzie średniowieczna historia przenika się ze współczesnością, kultura arabską z europejską i cygańską, a wszędzie czuć klimat bohemy. Stąd już blisko na piękne plaże Costa del Sol i na narty do Sierra Nevada.

Nie pomijajcie Grenady w swoich planach, nie pożałujecie. Tymczasem zapraszam na słoneczne kadry, które powstały w marcu tego roku.  Jak widać nie ma złej pory na wypad do Andaluzji.  Więc szukajcie tanich lotów i łapcie to ciepłe światło 🙂

Granada Granada Granada Granada Granada Granada Alhambra Granada Granada Granada Granada Granada Granada Granada Granada Granada Granada

FacebookTwitter

7 Comments

 1. Magiczne i klimatyczne zdjęcia. Oglądałam je z ogromną przyjemnościa. Granada jest na mojej liście. To miasto Erasmusa mojego Kota. Mam nadzieję, że kiedyś mnie tam zabierze i wybierzemy się na te przepyszne tapas, które wspomina do tej pory.


 2. Monika 05/10/2017

  Ahhhhhh z chęcią wybrałabym się na spacer… pięknie tam!!!


 3. Kasia Kowalak 06/10/2017

  Wow! Piekne zdjecia, ktore zabraly mnie cudowna pozdroz! <3


 4. A&P 06/10/2017

  Ależ piękne miejsce. Zapisuję na listę obowiązkowych do zobaczenia


 5. magda 06/10/2017

  piękne zdjęcia ! aż się chce tam pojechać


 6. monia 07/10/2017

  super klatki! Piękne miejsce <3


 7. Klaudia 04/11/2017

  Granada nie jest moim ulubionym hiszpańskim miastem, ale cudowne zdjęcia zrobiłaś! <3
  Pozdrawiam


Dodaj komentarz