Bocairent – miasteczko na skale – Costa Blanca

Hiszpania ma do zaoferowania o wiele więcej niż plaże i słońce. Nawet jeśli wybieracie się na typowy wypoczynek przy piaszczystej plaży na Costa Blanca niedaleko znajdziecie miejsca o zupełnie innej atmosferze niż tłoczne, pełne turystów wybrzeże.

Popatrzcie na to górskie miasteczko na skale. Bocairent leży tylko 60 km od Alicante, tuż obok Sierra de Mariola. To typowe średniowieczne miasto budowane jeszcze za czasów panowania Maurów. Główną atrakcją są groty Maurów – Covetes dels Moros. Część z nich jest otwarta dla zwiedzających (bilet kosztuje 1,5 Euro). Tak naprawdę jest to wykuty w skałach labirynt. W środku jest sucho i jasno, ale czasem wymaga przeczołgania lub wspięcia się z pomocą liny do kolejnego pomieszczenia. Dzieci radzą sobie tam chyba nieco lepiej niż dorośli. Jeśli planujecie skorzystać z tej atrakcji pamiętajcie o odpowiednim stroju. Do środka nie można zabrać ze sobą plecaków.
Kolejną fajnie zapowiadającą się trasą jest spacer do Ermita de Sant Crist. Niestety nie udało nam się go zrealizować, ponieważ do Bocairent dotarliśmy późnym popołudniem, a pogoda szybko się pogarszała.
Weźcie pod uwagę Bocairent jeśli szukacie jednodniowej wycieczki, bo warto przekonać się na własne oczy co kryje się w górach niedaleko piaszczystych plaż. A jeśli kochacie naturę, piesze wędrówki, trasy rowerowe to możecie tam zagospodarować znacznie więcej czasu.

Bocairent Bocairent Bocairent Bocairent Bocairent Bocairent Bocairent

FacebookTwitter

Dodaj komentarz