Asturia – lato na północy Hiszpanii

Wyobraźcie sobie morze, góry, zieleń, piaszczyste plaże i skały, lasy i dzikie łąki, czasem także klimatyczne miasteczko, bezchmurny zachód słońca i dramatyczne zachmurzone niebo. Taka jest Asturia – zachwycający region na północy Hiszpanii.
Byłam tam tylko kilka dni, wiem, że zdecydowanie za krótko. Tylko na wybrzeżu, więc muszę jeszcze wrócić w góry. Marzę, by pojechać tam z parą zakochanych ludzi, bo cudownych okoliczności do sesji ślubnych i narzeczeńskich nie brakuje. W zasadzie zazdroszczę fotografom mieszkającym w tej okolicy.  Piękne, spokojne, miejsce do życia, zwiedzania, wypoczywania, fotografowania i na… emeryturę. Jeśli lubicie owoce morza zakochalibyście się jeszcze bardziej niż ja, niestety jako wegetarianka mam w Hiszpanii nieco trudniej.

Przedłużony weekend to zdecydowanie zbyt krótko jak na tak piękną krainę. Do zwiedzenia pozostają jeszcze góry Asturii.  Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wrocić, bo muszę przyznać, że jestem zauroczona północą Hiszpanii. Lato tu jest zdecydowanie przepiękne, a szerokie piaszczyste plaże nie są tak zatłoczone jak te na południu.

Ogromne podziękowania dla Aitora, kolegi z Hiszpanii, który zabrał nas na wycieczkę w swoje rodzinne strony.

Na zdjęciach znajdziecie: Salinas, Luanco, Cabo Peñas, Ribedesella, Lastres, Tazones, Gijon i  Oviedo nocą oraz widoczki złapane po drodze.

Asturia Asturia Hiszpania Asturia Asturia Asturia Oviedo


Photos by Marta Kuchcinska, Wedding & family Photographer http://www.martakuchcinska.pl

FacebookTwitter

Dodaj komentarz