Aranjuez – spokój w cieniu wielkiego miasta

Aranjuez

Kiedy potrzebujesz uciec od wielkiego miasta. Kiedy masz ochotę na spokojny spacer. Popołudnie z dala od zgiełku i tłumu ludzi. Powłóczenie się po parku w ciszy… Wtedy wybór jest prosty – wsiadasz do kolejki Cercanías na dworcu Atocha i po kilkudziesięciu minutach wysiadasz w Aranjuez. Tam masz do dyspozycji piękne parki i pałac – letnią rezydencję królewską.

W środowe i czwartkowe popołudnia Palacio Real de Aranjuez możemy zwiedzać za darmo (dotyczy to obywateli UE, sprawdź dokładne godziny tutaj: https://entradas.patrimonionacional.es/en-GB/informacion-recinto/4/palacio-aranjuez).

Pałac znajduje się blisko stacji kolejowej i dotarcie tam nie stanowi większego problemu. Jeśli chcielibyście zwiedzić znajdujący się w JardÍn del PrÍncipe pałacyk Casa del Labrador pamiętajcie, że czeka Was tam dłuższy spacer przez całkiem spory park, a na zwiedzanie należy przybyć punktualnie – zgodnie z godziną oznaczoną na bilecie.

A teraz porcja zdjęć – wszystkie zrobione w listopadzie i grudniu.

Aranjuez Aranjuez Aranjuez Aranjuez Madrid Aranjuez Aranjuez Aranjuez Aranjuez Madrid Aranjuez Aranjuez Madryt Aranjuez Aranjuez Aranjuez Madryt Aranjuez Aranjuez Madryt Aranjuez Aranjuez Madryt Aranjuez Madryt Aranjuez Aranjuez MadrytWięcej fajnych miejsc w okolicy Madrytu znajdziesz tutaj.

FacebookTwitter

Dodaj komentarz