Alicante – widoki z Castillo Santa Barbara

Alicante

Stoisz na szczycie skalistego wzgórza, na murach twierdzy z IX w. Jest kwiecień, wietrzny dzień, ale przez chmury przebija się słońce. A dookoła widoki.

Z jednej strony błękitne Morze Śródziemne, port i piaszczyste plaże. Z drugiej miasto, wysokie budynki, bloki, a za nimi góry. Kwitną kwiaty, po chmurach nie ma już śladu. Nad zamkiem krążą dziesiątki krzyczących mew. Niedawno wykluły się cętkowane pisklęta. Zbliża się sezon wakacyjny, ale jeszcze jest całkiem spokojnie. Za kilka tygodni tłumy wczasowiczów przyjadą podziwiać ten krajobraz.

Alicante jest cenione przez turystów szukających szerokich, piaszczystych plaż i hiszpańskiego słońca na Costa Blanca. Natomiast Castillo Santa Barbara, twierdza, z której rozpościerają się te piękne widoki to jedna z głównych atrakcji turystycznych miasta i regionu. Must see dla wszystkich wybierających się do Alicante choćby na chwilę. Dla ułatwienia dodam, że na górę można podjechać autem, wejść pieszo lub wjechać windą (za ok. 2,5 e).

Szczególnie polecam ten region tuż przed ścisłym sezonem, wtedy ceny są korzystne, a tanich lotów z wielu europejskich lotnisk, w tym kilku polskich, nie brakuje.

Dla mnie wizyta w Alicante była też okazją do spotkania z moimi klientami z Polski i wykonania romantycznej sesji narzeczeńskiej. Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, ale cel został osiągnięty. Jeśli jesteście ciekawi efektów, a przy okazji chcecie zobaczyć trochę więcej Alicante zapraszam tutaj.

A jeśli szukacie innych pomysłów na spędzenie czasu na Costa Blanca to polecam dwie opcje dla aktywnych – pieszą trasę Ruta de los Acantilados oraz średniowieczne miasteczko na skale Bocairent.

Alicante Alicante Alicante Alicante Alicante Alicante Alicante Alicante

FacebookTwitter

Dodaj komentarz